Technik Mechanik

Poznaj Szymona

Zaczynałeś pracę jako technik mechanik? A jakie stanowisko teraz piastujesz i za co odpowiadasz? Czujesz, że rozwinąłeś się jako pracownik w BA Glass?

Pierwsze kroki w BA Glass stawiałem jako kierowca wózka widłowego. Jedocześnie  studiowałem Elektrotechnikę. Po dwóch latach wyraziłem chęć zmiany stanowiska. Chciałem, by pasowało do mojego wykształcenia. Wtedy otrzymałem propozycję pracy jako „specjalista serwisowania linii inspekcyjnej”. Ucieszyłem się bardzo, bo to oznaczało, że moje zaangażowanie i pracowitość zostały zauważone. To nowe wyzwanie bardzo mnie motywowało. Chciałem być lepszy, rozwijałem się, nabywałem nowych umiejętności. Doświadczenie jakie wyniosłem z tego stanowiska jest dla mnie bezcenne, ponieważ nauczyło mnie pokory. Jeśli mógłbym coś doradzić, to podpowiadam, że poza szkołą trzeba samemu się realizować, być aktywnym, brać udział w szkoleniach, praktykować. To owocuje! Już po około dwóch latach mojej kariery w firmie BA GLASS wygrałem wewnętrzną rekrutację na stanowisko kierownika zmiany. Z dumą przyznaję, że jestem nim do dziś. BA GLASS bardzo wspiera młodych ludzi w ich awansie. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach, regularnie uczę się języka angielskiego, który, jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, jest niezbędny do osiągnięcia wyższych celów.

Kim w Twojej opinii jest technik mechanik?

Technik mechanik jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie maszyn produkcyjnych, czyli utrzymywanie ciągłości procesu. Jego rola jest niezwykle ważna! Dba o to, by urządzenia mechaniczne były sprawnie i wydajnie pracowały. Ten zawód jest niezwykle satysfakcjonujący, szczególnie dla tych, którzy nie lubią monotonii. Codziennie trzeba mierzyć się z nowymi awariami, problemami i przeszkodami. Szukanie rozwiązań, usprawnień, modyfikacji, to wszystko rozwija umiejętności logicznego myślenia i sprawności manualnej. Na tym stanowisku nigdy nie stoisz w miejscu, nie cofasz się! 

Kim można zostać po technikum mechanicznym?

Myślę, że dużo zależy od pracowitości, ambicji i zaangażowania. Ja uczęszczałem do liceum, a dostałem się na studia techniczne. Otrzymałem stanowisko specjalisty, później kierownika. Uważam, że po technikum mechanicznym byłoby mi o wiele łatwiej to wszystko osiągnąć. Ukierunkowana szkoła daje nam narzędzia w postaci wiedzy i praktyki! Ja wielu technicznych rzeczy uczyłem się sam. Dużo czasu spędziłem na wyszukiwaniu informacji w Internecie. Przejrzałem setki stron różnych instrukcji, by poznać tajniki naprawy i budowy maszyn. Choć było mi czasem bardzo ciężko, dziś z pełnym przekonaniem podkreślam, że było warto! Jestem przykładem, który udowadnia, że gdy się chce, gdy jest się pracowitym, można wszystko! Z takim nastawieniem realizuje się cele, spełnia marzenia i zdobywa świat. Dziś mam poczucie, że mogę wszystko!

Dlaczego w Twojej opinii kierunek kształcenia technik Mechanik jest kierunkiem przyszłości?

Uważam, że w dzisiejszych czasach wszystkie kierunki techniczne są kierunkami przyszłości. Powstają nowe strefy ekonomiczne. Rynek pracy rośnie. Coraz większe znaczenie ma automatyzacja procesów produkcyjnych. Na rynku wciąż brakuje prawdziwych specjalistów z danej branży. Jak już wspominałem, praca nie jest monotonna a i zarobki są bardzo atrakcyjne, Wiadomo, że skoro idziemy w kierunku automatyzacji, która wypiera zasoby ludzkie, to zawsze ktoś będzie musiał te maszyny zrozumieć, obsłużyć i serwisować. W tym celu wykształcenie techniczne okaże się niezbędne.

Jakie są Twoje zainteresowania poza pracą? Jakie masz hobby i czy praca w branży technicznej daje Ci możliwości także realizacji własnych pasji?

Interesuję się E-sportem, air-softem oraz programowaniem. Czuję się szczęściarzem, że mogłem połączyć pasję do komputerów z pracą. Mogę rozwijać się w dziedzinach które traktuję jak hobby. Praca sprawia mi niezwykłą przyjemność. Lubię naprawiać maszyny, używać różnych narzędzi oraz rozwiązywać problemy.

Wybierz zawód z przyszłością – aplikuj na kierunek Technik Mechanik

Przewiń do góry