Technik Mechanik

Dla rodzica

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa dzieci do przygody z mechaniką na wysokim poziomie.
Od kilku lat Zespół Szkół w Sierakowie, wspólnie z międzynarodową korporacją BA GLASS, starają się stworzyć na mapie naszego miasta miejsce dla ambitnej młodzieży rozumiejącej, że mechanika, robotyka, automatyzacja – jest przyszłością, a także dobrą perspektywą kształcenia.

I tak właśnie w 2019 roku powstał kierunek Technik Mechanik w ZS w Sierakowie. Szkoła ta nie słynęła nigdy z tak technicznego kierunku, dlatego zadbaliśmy o zaplecze naukowe oraz wsparcie poza szkołą na solidnym poziomie, aby ten start był gładki i sprawny, jak dobrze serwisowana maszyna.

Od najbliższego roku szkolnego rozpoczynającego się we wrześniu 2021r., szkoła zostanie wyposażona w nowoczesną salę do praktycznej nauki zawodu dla kierunku Technik Mechanik, co pozwoli nie tylko na praktyczne kształcenie młodzieży, ale też pokaże mechanikę w przyjazny i inspirujący sposób.

Bo nasza młodzież, odpowiednio pokierowana i dobrze wykształcona, jest w stanie osiągnąć naprawdę wiele, a kierunki techniczne są przyszłością.

Dlaczego warto zainspirować dziecko?

Dobrze przygotowany, techniczny kierunek kształcenia otwiera wiele możliwości. Pierwszą jest zdobycie od razu po technikum dobrze płatnej, stałej pracy, z realnymi perspektywami na awanse. To właśnieumiejętności takie jak montaż i obsługa maszyn oraz urządzeń, a także organizowanie i nadzorowanie procesów obróbki, montażu części maszyn i urządzeńsą obecnie najbardziej poszukiwanymi na rynku pracy.Drugą, jest możliwość kontynuacji nauki na studiach inżynierskich, z łatwiejszym startem niż po innych kierunkach, gdyż Zespół Szkół w Sierakowie wraz z firmą BA GLASS zadbali o wielowymiarowość nauczania i nacisk na zdobywanie praktycznego doświadczenia. Trzecią jest możliwość rozwoju osobistego, większa wiara w siebie i w swoje możliwości, co może przełożyć się na rozwój kariery nie tylko w dużych międzynarodowych firmach, ale może też ułatwić podjęcie decyzji o założeniu własnej działalności, dającej różnorodne możliwości.

W trakcie kształcenia na Technika Mechanika w Zespole Szkół w Sierakowie młodzież będzie:

• realizowała naukę w systemie dualnym
• zdobywała wiedzę praktyczną w nowopowstającym, nowoczesnym warsztacie mechanicznym na terenie szkoły oraz w zakładzie produkcyjnym firmy BA GLASS POLAND w Sierakowie
• uczestniczyła w atrakcyjnych warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez specjalistów Huty Sieraków, którzy na co dzień biorą udział w budowaniu sukcesu firmy BA GLASS!
• uczyła się języka angielskiego (w tym biznesowego)
• miała możliwość zakwaterowania w internacie lub uzyskania wsparcia w organizacji dojazdu do Sierakowa
• miała możliwość zdobycia stypendium naukowego fundowanego przez BA GLASS (za wyniki w nauce)
• miała możliwość załapania się na atrakcyjne praktyki zawodowe w Polsce i Europie oraz brał/a udział w ciekawych, specjalistycznych kursach zawodowych

Pomóż swojemu dziecku podjąć dobrą decyzję o przyszłości.

Przewiń do góry